• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100008489972152
  • https://twitter.com/FizyoPro

BEL BÖLGESİ EGZERSİZLERİBel Egzersizi 1
 Sırtüstü yere uzanın.Ellerinizle bacaklarınızdan tutarak gövdenize doğru yaklaştırın.Eğer dizlerinizde ağrı var ise dizin üstünden değilde bacağınızın arkasından tutabilirsiniz.Bu pozisyonda önerilen süre kadar germe yapın.Önerilen tekrar sayısını tekrarlayın.Bel Egzersizi 2
Sırtüstü yere uzanın.Ellerinizle bacağınızından tutarak kendinize doğru çekin.Gövdenize yaklaştırarak gerin.Önerilen süre kadar gerin.Önerilen tekrar sayısını tekrarlayın.
Bel Egzersizi 3
Sırtüstü yere uzanın.Kollarınız yanda olacak şekilde kalçanızı yukarı kaldırın.Önerilen süre kadar pozisyonunuzu koruyun.Önerilen tekrar sayısını tekrarlayın.
Bel Egzersizi 4
Elleriniz ve dizleriniz üzerinde emekleme pozisyonunu alın.Dirseğinizin düz omuzdan ve kalçadan 90 derece açı olmasına dikkat edin.Bu pozisyonunuzu korurken sol bacağınızı kalça ve dizden düz olacak şekilde kaldırın.Önerilen süre kadar pozisyonunuzu koruyun.Önerilen tekrar sayısında tekrarlayın.

Bel Egzersizi 5
Elleriniz ve dizleriniz üzerinde emekleme pozisyonunu alın.Dirseğinizin düz omuzdan ve kalçadan 90 derece açı olmasına dikkat edin.Bu pozisyonunuzu korurken sağ bacağınızı kalça ve dizden düz olacak şekilde kaldırın.Önerilen süre kadar pozisyonunuzu koruyun.Önerilen tekrar sayısında tekrarlayın.
Bel Egzersizi 6
Elleriniz ve dizleriniz üzerinde emekleme pozisyonunu alın.Dirseğinizin düz omuzdan ve kalçadan 90 derece açı olmasına dikkat edin.Bu pozisyonunuzu korurken sol kolunuzu bilek ve dirsekten düz olacak şekilde kaldırın.Önerilen süre kadar pozisyonunuzu koruyun.Önerilen tekrar sayısında tekrarlayın.
Bel Egzersizi 7
Elleriniz ve dizleriniz üzerinde emekleme pozisyonunu alın.Dirseğinizin düz omuzdan ve kalçadan 90 derece açı olmasına dikkat edin.Bu pozisyonunuzu korurken sağ kolunuzu bilek ve dirsekten düz olacak şekilde kaldırın.Önerilen süre kadar pozisyonunuzu koruyun.Önerilen tekrar sayısında tekrarlayın.


UYARI
www.antalyafiziktedavi.com web adresinde bulunan egzersiz fotoğraflarının, içeriği ve uygulamaları sadece bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir medikal öneri vermek ve tedavi amaçlı değildir.Yukarıdaki egzersizleri yapmadan önce Fizik Tedavi Uzman Hekiminize veya Fizyoterapistinize danışınız.