• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100008489972152
  • https://twitter.com/FizyoPro

BOYUN BÖLGESİ EGZERSİZLERİ

 

Boyun Egzersizi 1
Ayakta veya otururken sol elinizi başınızın sol yanına yerleştirin.Başınızın orta hatta olmasına dikkat edin. Başınızı elinize doğru iterken hareket oluşturmadan boyun yan kaslarınızın kasıldığından emin olun.Bu hareket esnasında nefesinizi tutmayın, kesinlikle kendinizi sıkarak solunumunuzu bozmayın.Önerilen süre kadar pozisyonu tutun.Önerilen tekrar sayısında yapın.

Boyun Egzersizi 2
Ayakta veya otururken sağ elinizi başınızın sağ yanına yerleştirin.Başınızın orta hatta olmasına dikkat edin. Başınızı elinize doğru iterken hareket oluşturmadan boyun yan kaslarınızın kasıldığından emin olun.Bu hareket esnasında nefesinizi tutmayın, kesinlikle kendinizi sıkarak solunumunuzu bozmayın.Önerilen süre kadar pozisyonu tutun.Önerilen tekrar sayısında yapın.


Boyun Egzersizi 3
Ayakta veya otururken ellerinizi başınızın arkasına yerleştirin.Başınızın orta hatta olmasına dikkat edin. Başınızı elinize doğru iterken hareket oluşturmadan boyun arkası kaslarınızın kasıldığından emin olun.Bu hareket esnasında nefesinizi tutmayın, kesinlikle kendinizi sıkarak solunumunuzu bozmayın.Önerilen süre kadar pozisyonu tutun.Önerilen tekrar sayısında yapın.


Boyun Egzersizi 4
Ayakta veya otururken ellerinizi alın bölgenize yerleştirin.Başınızın orta hatta olmasına dikkat edin. Başınızı elinize doğru iterken hareket oluşturmadan boyun önü kaslarınızın kasıldığından emin olun.Bu hareket esnasında nefesinizi tutmayın, kesinlikle kendinizi sıkarak solunumunuzu bozmayın.Önerilen süre kadar pozisyonu tutun.Önerilen tekrar sayısında yapın.

Boyun Egzersizi 5
Ayakta veya otururken başınızı orta hattan sağ tarafa doğru eğin.Bunu yaparken ağrı oluşturmamaya özen gösterin.Başınızın geldiği son noktada bir süre durduktan sonra tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.Önerilen süre ve tekrar sayısında yapın.
Boyun Egzersizi 6
Ayakta veya otururken başınızı orta hattan sol tarafa doğru eğin.Bunu yaparken ağrı oluşturmamaya özen gösterin.Başınızın geldiği son noktada bir süre durduktan sonra tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.Önerilen süre ve tekrar sayısında yapın.
Boyun Egzersizi 7
Ayakta veya otururken başınızı orta hattan ön tarafa doğru eğin.Bunu yaparken ağrı oluşturmamaya özen gösterin.Başınızın geldiği son noktada bir süre durduktan sonra tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.Önerilen süre ve tekrar sayısında yapın.      
        Boyun Egzersizi 8
      Ayakta veya otururken başınızı orta hattan arka tarafa doğru eğin.Bunu yaparken ağrı oluşturmamaya özen gösterin.Başınızın geldiği son noktada bir süre durduktan sonra tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.Önerilen süre ve tekrar sayısında yapın.


 UYARI
www.antalyafiziktedavi.com web adresinde bulunan egzersiz fotoğraflarının, içeriği ve uygulamaları sadece bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir medikal öneri vermek ve tedavi amaçlı değildir.Yukarıdaki egzersizleri yapmadan önce Fizik Tedavi Uzman Hekiminize veya Fizyoterapistinize danışınız.